Vždy ve Vašem zájmu.

Přihlášení na extranet pro klienty naší společnosti.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Atmosférické srážky v pojištění občanského majetku

Stále častější extrémní projevy počasí, k nimž patří například i přívalové deště, způsobují nemalé škody na majetku. Kromě povodní a záplav může způsobit škody i samotný déšť.

Našim klientům pomáháme řešit řadu pojistných událostí, kdy dešťová voda pronikla do domů nebo bytů, například zatekla střešní konstrukcí, nedostatečně těsnícími okny nebo z okapu, který nepojal všechnu odtékající vodu.

Povodeň a záplava vs. Atmosférické srážky

Připomeňme, že pojištění povodně a záplavy je možné pojistit zpravidla do plné výše pojistné částky jak u nemovitosti, tak domácnosti (vyjma 4. povodňové zóny).

Pokud je zatečení způsobeno samotným deštěm, musí mít klient sjednáno pojištění atmosférických srážek, aby byla taková událost předmětem pojištění. Toto riziko totiž nepatří mezi základní živelní pojištění a není tedy obsaženo ve všech variantách pojištění.

Toto pojištění je možné doporučit všem klientům bez ohledu na povodňovou zónu. Na rozdíl od záplavy však může být výrazně omezeno z hlediska limitu pojistného plnění a jako u každé škody se musí jednat o nahodilou událost.

V případě jakýchkoli dotazů k pojištění občanského majetku nás neváhejte kontaktovat. Jsme vám plně k dispozici.

dům, déšť

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

SP makléřská

Kontakt

Pavel Strouhal, 
SP makléřská společnost
Novoměstská 960
537 01 Chrudim 

info@sp-makler.cz
+420 469 623 903