Vždy ve Vašem zájmu.

Přihlášení na extranet pro klienty naší společnosti.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Český pojistný trh roste stále rychleji

Pojišťovny sdružené v České asociaci pojišťoven (ČAP) dosáhly za první polovinu letošního roku předepsaného pojistného v celkové hodnotě 62,9 mld. Kč, což je o 3,6 % meziročně více oproti stejnému období v minulém roce. Životní pojištění kleslo o 0,5 %, naopak neživotní pojištění vzrostlo o 5,9 %, uvedla asociace.


Objem pojistného, které pro své klienty loni zprostředkovaly makléřské společnosti sdružené v Asociaci českých pojišťovacích makléřů (AČPM), stoupl na více než 21,926 mld. Kč, což ve srovnání s rokem 2015 znamená nárůst o 2,6 %. Rozhodující část, tedy 88 % z celkového objemu obchodů tvořilo neživotní pojištění, které je tradičně doménou pojišťovacích makléřů.

Životní pojištění ve srovnání s předchozím čtvrtletím klesá stále stejným tempem a ekonomice s nízkými úrokovými sazbami odpovídá i výnosnost investic. Ta odráží stálý pokles zájmu o životní pojištění. Oproti konci prvního pololetí 2016 bylo ukončeno 202 tisíc pojistných smluv životního pojištění, tedy 3,6 procenta. Pozitivní zprávou je vzrůstající preference klientů k produktům životního pojištění kryjícím rizika nemocí, úrazů a invalidity.

 

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

SP makléřská

Kontakt

Pavel Strouhal, 
SP makléřská společnost
Novoměstská 960
537 01 Chrudim 

info@sp-makler.cz
+420 469 623 903