Vždy ve Vašem zájmu.

Přihlášení na extranet pro klienty naší společnosti.

Přihlášení klienta
nebo zavřít

Jak vybrat vhodné pojištění storna zájezdu a vyhnout se nepříjemné situaci?

V kontextu událostí posledních týdnů v evropských dovolenkových destinacích bychom vám chtěli poskytnout pár tipů.

I když se naštěstí už většinu požárů podařilo dostat pod kontrolu, nejistota turistů, kteří mají teprve namířeno na dovolenou, přetrvává. 

Byli jsme totiž svědky situace, kdy se z nejvíce požárem postižené destinace Rhodos evakuovali turisté před nezvládnutelnými požáry, zatímco další na ostrov přijížděli. Někteří i navzdory velkým obavám, nechtěli totiž nechat svůj zájezd propadnout. Tato situace tak znovu ukázala, jak prospěšné je uzavřít pojištění storna zájezdu, které vám může vyřešit spoustu nepříjemností.

Cestovní pojištění

Pojištění storna zájezdu se vztahuje na stornovací poplatky, které musíte zaplatit cestovní kanceláři nebo jinému dodavateli služeb v případě, že zrušíte dovolenou. Výše těchto poplatků se může vyšplhat až do výše ceny samotného zájezdu.

Storno můžete sjednat jako připojištění v rámci cestovního pojištění anebo i samostatně, ale dejte pozor, kde ho sjednáváte. Každá pojišťovna přistupuje k rozsahu pojištění individuálně, a to je častým „kamenem úrazu“. Pro uplatnění plnění z pojištění storna zájezdu musíte mít pádný důvod, jako je například úmrtí v rodině, nemoc atd. Naproti tomu jiné důvody, mezi které patří i živelní katastrofy v cílové destinaci, nejsou součástí rozsahu pojištění storna u všech pojišťoven.

Pokud máte cestu naplánovanou individuálně (nikoliv přes cestovní kancelář), je možné uplatnit storno poplatky na letenky, ubytování či jiné výdaje.

Je důležité si pečlivě přečíst (obvykle nepopulární) pojistné podmínky. Samotná událost, která zapříčiní storno zájezdu, pak musí nastat až po sjednání pojištění, jinak se na ni pojistná ochrana nevztahuje.

Rádi vám připravíme nabídku vhodného cestovního pojištění s připojištěním storna. Kontaktujte nás, jsme vám plně k dispozici.

Jsme součástí RENOMIA Group

  • Největší pojišťovací makléř ve střední a východní Evropě
  • Mezinárodní tým zkušených odborníků
  • Nejvýhodnější ceny a podmínky

Kde působíme

SP makléřská

Kontakt

Pavel Strouhal, 
SP makléřská společnost
Novoměstská 960
537 01 Chrudim 

info@sp-makler.cz
+420 469 623 903